Kvaliteetne ehitus

Kaasaegsed ehituslahendused tagavad elamute oluliselt parema heliisolatsiooni, energiasäästlikkuse, mugavuse ning madalad küttekulud. Ehituskvaliteedi tagab pikaajalise ehituskogemusega Tartu ehitusfirma EVIKO.

Korterid on avarad ja valgusküllased ning peaaegu kõikidel korteritel on ruumikas rõdu või terrass. Lisaks on võimalik osta endale sobiva suurusega panipaik ja parkimiskoht.

Lisaväärtust loob maja ees laiuv põlispuudega park, kus leiab nii lastele kui ka täiskasvanutele mõeldud puhkeala.

Keskkonnale ja tulevikule mõeldes on olemas elektriautode ja päikesepaneelide valmidus.

Aleksandri 32/1

B-energiaklassi korterelamu ehitusel on kasutatud kaasaegseid ja kvaliteetseid materjale, mis tagavad oluliselt parema energiasäästlikkuse, heliisolatsiooni ja  madalad küttekulud.

Korterelamu rajatakse madalvundamendile. Välisseinad on kergkruusplokkseinad, mis on soojustatud PIR-soojustusplaatidega ja viimistletud betooniga, mis näib puiduna. Korterite vahelised seinad on pahteldatud ja värvitud kergkruusplokkseinad, mis tagavad väga hea heliisolatsiooni.

Välispiiretes on energiasäästlikud ja mürasummutavad sissepoole avanevad kolmekordse klaaspaketiga puitaknad. Trepikoja sissepääsuuks on osaliselt klaasitud puituks. Trepikoja sissepääsu uks on avatav võtmega ning fonolukusüsteemiga.

Soojusvarustuse tagab hoonel tõhus kaugküte. Korterites on põrandaküte kaugkütte baasil ning kõikide ruumide temperatuuri saab eraldi igas korteris termostaadiga reguleerida. Üldkasutatavates ruumides on samuti põrandaküte.

Hoone sisekliima tagamiseks on ette nähtud igasse korterisse üks soojustagastusega sissepuhke-väljatõmbesüsteem ning köögikubu väljatõmbesüsteem.

Hinnad ja plaanid

Hoone parklapoolset tagafassaadi on töö käigus pisut lihtsustatud ning maja esimese korruse korterite tarvis on lisatud maapealsed avarad privaatterrassid ning teisele korrusele katuseterrassid. Maja koosneb kolmest kõrgemast mahust, igal oma trepikoda ning pääs parkla ja pargi poole ning madalamatest vaheosadest, mis olid ehitatud hoonele hiljem. Vaheosades on ridaelamu tüüpi korterid, kuhu pääseb otse hoovist. Maja otstes on verandad, mis lisati haiglahoonele kõige viimasena. Aknajaotused ja profiilid  pärinevad samuti vanalt majalt, osaliselt on aknaavadest kujundatud pääs terrassile. Aknad on valdavalt suured ning ruumid kõrged ja valgusküllased (välja arvatud katusekorrusel). Kuna korterid tuli paigutada etteantud hoonemahtu, on nad kohati üsna tavatud, veidi ehk üllatuslikudki, aga see on osa piirkonna omapärast.

Hoonekompleksi suur väärtus on Lina tänava poole avanev ajalooline park, mille algne autor oli tuntud maastikuarhitekt Georg Kuphaldt. Kuphaldti projektist on säilitatud keskne hekiga ääristatud ovaali kujund ja regulaarse pargi põhimõte. Pargis on võimsad vanad väärtuslikud puud, mis lisavad piirkonnale palju rohelust ning mõnusa loodusatmosfääri, mida uusarenduse juures just tihti ei leia. Parki on planeeritud mitmeid atraktsioone erinevas vanuses elanikele, eeskätt peaks siin tegevust jaguma lastele ja noortele. Privaatterrassid on varjatud põõsasrindega ning Turu tänava poolt on krunt suletud puitlippaiaga. See on kindlasti ideaalne koht inimesele, kes armastab ühelt poolt elamist kesklinnas, teisalt aga igatseb loodust ja romantikat.

Siseviimistlus

Tartu  esinduslikum  hoone peidab endas kauneid STANDARD, PREMIUM ja LUX klassi linnakortereid. Saadaval on 40−99 m2 suurused, avarate planeeringute, kõrgete ja osaliselt kaldlagedega, terrasside ning saunadega luksuslikud korterid.

Täiendavalt on võimalik katuseakendele tellida päiksekaitse katteid välja ja pimendavaid katteid sisse, mis on puldist juhitavad.

Galerii

Tuleviku heaks

Roheline energia

Keskkonnale ja tulevikule mõeldes on olemas elektriautode ja päikesepaneelide valmidus.

Terviklik elukeskkond

Lisaväärtust loob maja ees laiuv põlispuudega park, kus leiab nii lastele kui ka täiskasvanutele mõeldud puhkeala.

Hea sisekliima

Igas korteris on üks soojustagastusega sissepuhke-väljatõmbesüsteem ning köögikubu väljatõmbesüsteem.